Kuidas hoida sensorit 10-päevase kandmise ajal kasutuses?
Plaastri kleepumine
Dexcomi sensorid on varustatud spetsiaalse liimainega, mis aitab neil pärast sensori sisestamist nahale kleepuda. Nahatüübid on aga erinevad ja võite märgata, et teie sensori plaaster hakkab kooruma enne sensori seansi lõppu. Täiendav hooldus võib aidata teil seda kogu sensori seansi ajal peal hoida. Plaastri liimimisega seotud lisateabe ja juhiste saamiseks vaadake Dexcomi tootejuhist.
Lisaks on siin esitatud mõned näpunäited, mida suhkruhaigete koolitajad on teistele Dexcomi patsientidele soovitanud – leiate need oma tootejuhiste juurest.
Enne sensori sisestamist
Ajastamine.
Nahatüübid on erinevad ja mõne inimese jaoks võib plaastri täielik kuivamine ja kleepumine aega võtta. Selle aja jooksul hoidke nahk kuivana ja vältige tegevusi, mis võivad teid higistama panna. Kui sisestate enne magamaminekut uue sensori, veenduge, et peate kinni soojenemisajast.
Paigaldamine.
Plaastri kleepumise parandamiseks ärge asetage seda kohtadesse, kus nahk painutamisel kortsub, nahakarvadele ega vöökoha lähedale. Lisaks peaksite igal sensori seansil asukohta vahetama.
Ettevalmistus.
Enne sensori paigaldamist peaks sensori paigaldamise koht olema tasane, puhas ja täiesti kuiv. Kui otsustate kasutada lisaliimi (nt Matisol või SkinTac), kandke see plaastri alla, vältides nõela sisestamiskohta. Seejärel laske kuivada.
Puhastamise näpunäide.
– Eemaldage eelmiste sensorite liimijäägid.
– Kaalutlege liimieemaldaja kasutamist (nt Uni-solve, Detachol või Tac Away).
– Puhastage ja kuivatage sensori sisestamiskohta kaks korda: esmalt peske seebi ja veega ning laske kuivada. Seejärel puhastage sisestamiskohta alkoholiga niisutatud lapiga põhjalikult ja laske kuivada.
Sensori kasutamise näpunäited.
– Kui lõpetasite sensori seansi, oodake enne uue seansi alustamist 10–15 minutit.
– Hoidke sensorid kuivas kohas (vahemikus 36–86 °F).
Sensori sisestamise juhised
Suruge ja hoidke.
Pärast kleepuvalt plaastrilt siltide eemaldamist vajutage ja hoidke sensori aplikaatorit survestatult nahal (umbes 30–60 sekundit), et plaaster paremini kleepuks. Seejärel vähendage survet enne sensori sisestamiseks nupu vajutamist.
Pärast sensori sisestamist.
Hõõruge plaastrit.
Vahetult pärast sensori sisestamist hõõruge kõiki plaastri servasid kolm korda. Lisasurve avaldamiseks kaalutlege oma sõrmeküüne tagaosa kasutamist. Siluge plaastri kortsud.
Meditsiinilise teibi või Dexcomi katteplaastri ajastamine.
Plaastri nahal hoidmiseks kasutage katteplaastrit või meditsiinilist teipi. Kui teie nahk on suurema rasva- või niiskusesisaldusega, kaalutlege katteplaastri või meditsiinilise teibi paigaldamist kohe pärast sensori sisestamist. Kui teie nahk on kuivem või vähem elastne, oodake enne katteplaastri või meditsiinilise teibi liimainele asetamist, et näha, kas plaastri servad kooruvad nahalt. Meie veebisaidilt sensoreid tellides saate tellida tasuta katteplaastreid või võtke lisateabe saamiseks ühendust meie tehnilise toe meeskonnaga.
Avastage 5-sammulise koolituse materjalid, et saada põhiteavet oma Dexcom ONE CGM-i süsteemi kohta alates kümnest esimesest päevast kuni pikaajalise Dexcom ONE´i kasutamiseni.
1. samm: | CGM-i põhitõed |
2. samm: | Alustamine |
3. samm: | Teie esimesed 10 päeva |
4. samm: | Dexcom ONE´i pikaajaline kasutamine |
5. samm: | Teadke oma suhkurtõve suundumusi |